Kunngjøringer for 22. juni

Sabbaten 22. juni:

    Gudstjeneste:

Stavanger: May Anette Tallini

Nattverd

Offer: Menighetens utgifter

 

Sandnes: Atle Aluwini

Offer: Menighetens utgifter

 

 

Sabbaten 29. juni:

    Gudstjeneste:

Stavanger: Odd Fuglestad

Offer: Menighetens utgifter

 

Sandnes: Renate Thunem

Offer: Menighetens utgifter

 

 

Solnedgang fredag 21. juni: 22.50            Solnedgang fredag 28. juni: 22.52

 

Potluck i Stavanger

Sabbaten 22. juni: Kirke-te. Ansvar oppvask: Annemay, Kenneth, Elin

 

Bønnemøter

Sandnes:

Det blir forbønnsmøte etter gudstjenesten i mødrerommet. Dette gjør bønnetjenesten for at flere kan få anledning til å delta. Hjertelig velkommen til bønnefellesskap.

Stavanger:

Bønnemøte i Stavanger Adventistkirke har tatt sommerferie. Vi starter opp igjen til høsten. Men vi må huske å be for menigheten og hverandre gjennom sommeren.

 

Styrketrening for damer

Det blir styrketrening for damer onsdager kl. 19.00 på Vatneli.

 

ADRA LOKALLAG Stavanger – HJELPEAKSJON 2019

ADRA Suppe blir servert følgende datoer: 31. August – 28. September – 19. Oktober – 9. November.

VIPPS konto for Stavanger Menighet. Alle bidrag som gis via denne Vipps-kontoen blir direkte registrert på vår menighet.

Åpne Vipps – Velg Kjøp og Betal – legg inn #537071 – og velg beløp.

Søndag den 1. desember blir det arrangert ADRA KAFÈ i kirken vår kl. 16:00. Her vil det være salg av varm middag, rundstykker, kaker, lapper etc. I tillegg vil der være auksjon og utlodning av premier.

Dersom du er flink med håndarbeid el. mottas bidrag med takk. Ved eventuelle spørsmål, kontakt Sissel Steinkopf Pettersen, mobil 488 900 91.

Alle disse inntektene går direkte til Hjelpeaksjonen.

 

Lærerstilling, vikariat, ledig ved Vatneli skole, Sandnes.

Fra 1.august 2019 er det ledig et årsvikariat i ca. 40% stilling (mandag og tirsdag) hovedsakelig i fagene kroppsøving og matematikk på u-trinnet, samt svømming i grupper på 1-10.trinn. Det kan også bli ledig en større stillingsprosent knyttet til andre fag, inkludert spes.ped.

Vatneli skole er en firdelt 1-10 skole godkjent for 72 elever, drevet av Adventistkirken. Skolens visjon er: ”Sammen mot målet” med vekt på verdiene kompetanse, respekt og kristentro. Skolen kan tilby et støttende og engasjerende arbeidsmiljø. Se for øvrig skolens hjemmeside: www.vatneli.no.

Den som ansattes må dele skolens visjon og bidra aktivt i realiseringen av denne, både i undervisning og eksempel. Arbeidserfaring fra adventistskole vektlegges.

I tråd med opplæringsloven og friskoleloven er godkjent politiattest en forutsetning for ansettelse. Denne må leveres snarest etter eventuell ansettelse og før tiltredelse.

Lønn etter KS-regulativet, medlemskap i SPK og gode forsikringsordninger i KNIF-Trygghet.

Nærmere opplysninger om stillingen fås hos rektor, tlf 51 60 40 60/40 43 79 69 eller assisterende rektor, tlf. 911 99 996. Søknad med kopi av vitnemål og attester sendes via epost: post@vatneli.no med kopi til arne.leknes@vatneli.no og bjorn.knutsen@vatneli.no. Søknad kan alternativt sendes med post til Vatneli skole, Vatneliveien 79, 4309 Sandnes. Søknadsfrist er snarest mulig og senest 15.07.19.

 

Ønsker du kontakt med en av våre pastorer?

May Anette kan nås på mobil 476 45 166 eller på e-post may.anette.tallini@adventist.no. Damiano kan nås på mobil 416 39 245 eller på e-post damiano.tallini@adventist.no. Ta kontakt hvis du lurer på noe eller trenger noen å snakke med. Kan treffes etter avtale om ønskelig. Adresse: Kreklingvegen 28, 4353 Klepp Stasjon.